Jak probíhala konzultace Psychologie Podle Fontů

S Andreou jsme se domluvily na konkrétní den a hodinu s tím, že se spojíme po Skypu a „jen tak“ si budeme povídat. Nemám se nijak připravovat, ona sama mě provede skrz otázky, které mi bude klást.
A pak mi z toho vyjde, jaký typ písma se ke mně hodí, který bych měla používat, podle toho, jaká jsem osobnost a druh člověka. A navíc – dostanu i unikátní zprávu/profil své osobnosti podle písem

Jak se blížil den D, vzrůstala ve mně nervozita a trochu jsem se bála. Co odhalí? Jaké to bude?

V domluvený den jsme se spojily a začaly si velmi příjemně povídat o písmu. Andrea mi nasdílela svou obrazovku, na které mi ukazovala různé druhy písem. Začaly jsem patkovými, probraly bezpatkové a přes psací došly k nadpisovým fontům.
Andrea mi u toho kladla doplňkové otázky a čas příjemně plynul. Veškerý můj předkonzultační stres byl naprosto zbytečný a rozplynul se hned prvními společnými okamžiky. Ani nevím jak, byly jsme na konci a společně strávená hodina se zdála jako pár minut. Andrea se se mnou rozloučila s tím, že už ví, jaký jsem člověk a co se ve mně skrývá a že mám do pár dní očekávat její závěrečnou zprávu.

Asi vám nemusím psát, že jsem byla napnutá jako kšandy. Byla jsem hodně, opravdu hodně zvědavá. Nejen na svůj psychologický profil, ale také na typy písma, které mi doporučí, abych používala a které se ke mě a mé osobnosti hodí.
A pak se to stalo! V e-mailu mi přistála zpráva s předmětem Písmo. S nedočkavostí jsem ji otevřela a skočila po přiložené zprávě.

Celý obsah bych vyjádřila asi takhle: „Ta zpráva je neskutečná!“

Upřímně, nechápu, jak je to možné a jak to Andrea dělá, ale náš rozhovor nad druhy písem ji o mně řekl tolik, že je to něco mezi nebem a zemí. Ve zprávě byly věci, které nemohla o mně vědět, profilové roviny, které jsem znala jen já. Dokázala v ní zformulovat i některé věci, které byly v mém podvědomí a když jsem je viděla napsané černé na bílem, dávaly mi jasný smysl a přesně jsem věděla, že jsem je uvnitř sebe měla, jen ještě nebyly vynesené na světlo boží. Odhalila mé osobnostní rysy, hodnoty i charakter.

Tahle část její závěrečné zprávy – můj vlastní profil osobnosti, mi je obrovským přínosem a vím, že na to má Andrea zvláštní dar a že k ní fonty jednoduše mluví. Co všechno na mě prásknou, bych teda nečekala:-).
Velkým přínosem pro mě byl i druhý výstup naší konzultace a to, že mi doporučila typy písma, které bych měla v souladu se svou osobností a hodnotami používat. Čas, který jsem s ní strávila, byl velmi příjemný. Zpráva, kterou jsem z toho získala, byla hluboká a velmi, velmi přesná a přínosná.

Celá zkušenost pro mě byla nová – nikdy jsem neslyšela o nikom, ke komu by písmo mluvilo a on mu dokázal tak přesně naslouchat a přetlumočit to pak do hodnotného výstupu v podobě osobnostního profilu a doporučených typů písem.

Proto jediné, co mohu říct závěrem je: neváhejte a dojděte si také pro svůj vlastní font podle vaší osobnosti.

Veronika Mašínová, zakladatelka a ředitelka Vysoké školy podnikatelské samostatnosti
www.samostatnypodnikatel.cz