ANDREA GRIGEROVÁ

Oblékám vaše texty tak, aby s vámi ladily


Má cesta 

Jsem introvert, který často bloumá v krajinách mysli, které jsou nedozírné jako stepi v ruských bajkách a hluboké jako Glumova tůň. Možná díky tomu rozumím velmi dobře neverbální komunikaci založené na podvědomých reakcích každého z nás. A tuto řeč učím ostatní používat.

V prezentacích, na webu, v blogu, v dokumentu. Všude, kde chcete vyjádřit svou osobnost a předat vaši myšlenku barvami, písmem i třeba prázdným místem v pravý čas. Nejlépe rozumím řeči fontů. Je to záhada, ale je to tak. Mluví ke mně tak, jako lidé. 

Jsem divná?

Tato otázka mne napadala často. Vždycky jsem byla tak trošku mimo proud. Nevěděla jsem, kam patřím. 

Strávila jsem léta studií mezi umělci, kde slovo „logika“ bylo málem nadávka. Náš život ovládaly barvy, intuice, tvoření a nadšení. Ale někdy jsem cítila, že je toho chaosu na mne moc.  Že trošku řádu by neškodilo. 

Osud je ale docela srandista, a tak jsem dalších 12 let pracovala jako schopný článek managementu v nadnárodních firmách a, světe div se, na starosti jsem měla IT, data, procesy. Chápete to? Prostě se to tak nějak stalo. A mé tvůrčí já jsem někam hluboko zasunula.

Ale po 12 ti letech se opět naplno přihlásilo, už nechtělo žít v exilu. S malými dětmi jsem si mohla dovolit tvořit po nocích a být kreativní.  A boj mezi mým logickým já a kreativní duší vypukl naplno. Strávila jsem několik let hledáním, na jakou stranu se přidat. Připadala jsem si jako rozdvojený člověk. A víte co? Podařilo se mi ty dva světy propojit.

Naučila jsem se cíleně a v pravý čas využívat schopností pravé a levé hemisféry.

Umím spojit kreativitu a logiku, fakta a emoce a to hlavní – umím to učit lidi okolo mne.  

Proč prezentace?

Prezentace z vás může udělat šedou nevýraznou myš, nebo krále (královnu). Umí prodat, nebo zatratit tisíce hodin práce. Je to parťák, který vás podrží, když to nejvíc potřebujete. Slajdy mají stejně široký repertoár mluvy jako lidé. V dobách mé "IT kariéry" jsem viděla i sama udělala mnoho amatérských prezentací. A tak vím velmi dobře, čeho se vyvarovat. 

A to je má cesta. Ukázat lidem, jak jednoduše přetavit to, co chtějí sdělit, v prezentaci, která opravdu zaujme a přinese jim úspěch a uznání. 


Stáhněte si zdarma 4 TIPY pro profesionální vzhled textů.

Začala jsem své dilema umělec/logik vnímat jako obrovský dar. 

Umím naplno využít svůj výtvarný talent a kreativitu. Na druhou stranu pevným základem, na kterém stavím, je má znalost IT – technická část mne nebrzdí, naopak. Předávám své zkušenosti dál, školím a jsem v kontaktu s lidmi – velmi mne baví, jak jsou překvapeni, že TO FUNGUJE. Umí předat své pocity a emoce na blogu, v prezentacích i na webu přes písmo nebo barvy. Umí prezentovat své projekty tak, že každého nadchnou. Roste tak jejich sebevědomí, identita, značka, příjmy. 


Jsem tu pro vás na e-mailu: andrea@grigerova.cz