„Jani, učíš ostatní, jak využít kreativitu, maluješ fascinující obrazy a vidíš všude barvy…. a na webových stránkách píšeš nejobyčejnějším Arialem,“ kousla mě nedávno trochu kriticky kámoška a přesně odhadla i můj pocit. Ten mi leží v hlavě už dlouho a je takovou Pandořinou skříňkou. Výběr písma je totiž mojí slabou stránkou.

Přestože jsem na škole písmo měla a měla jsem i celkem pěkné výsledky, v počítačové grafice jsem se mu vyhýbala. Nevěděla jsem, jak na něj. Pak přišla Andrea a já se rozhodla, že toho zakopaného psa konečně vyhrabu. A jak to tak u mě bývá, vzala jsem to cestou méně obvyklou.

 

Jak píšete? Je obecně známo, že rukopis toho o nás může nakecat mnohem víc, než bychom chtěli. Ale napadlo vás někdy, že to samé platí i u počítačového písma, tedy fontu? Tak jako umí perfektní malíř vystihnout nejen podobu, ale i nitro člověka, odkryje Andrea vaše tajemství skrze počítačové písmo >>. Doporučí pak takové, které bude vaší duši šité na míru.

Uff, nebezpečné… řekla jsem si. Opravdu chci, aby mě všichni až tak moc viděli? (Což je vlastně vtipná otázka, protože mé obrazy mě stejně odhalují až na kost. :-)) Kolem Profilu podle fontů jsem brousila několik týdnů, až jsem opravdu neodolala a zapnula Skype.

Janča, dvě a půl A4 velká

Po super strávené hodince nezávazného povídání a prohlížení písmenek, mě položila výsledná zpráva na podlahu a fakt jsem se při jejím čtení zapotila. 😀 Garantuji vám, že tam najdete věci, které neví ani váš terapeut!

KO

Když mi dali čichnout čpavku, osušili čelo a hrkla jsem do sebe panáka, došlo mi, že jsem se dozvěděla spoustu osvobozujících pravd. Třeba, že:

1) si můžu hrát
Že nemusím hledat jedno super všeříkající ideální písmo, protože ani já nejsem dokonalá a nemusím být. Celebrity to mají přece strašně těžké… tak buďme raděj lidi, co mají svoje nápady, strachy a radosti, a dovolme si tak i psát.

2) můžu posilovat svoji osobnost tím, že budu používat jiný vzhled písmenek
Když obrátíme ten proces „podle písma poznám, jaký jsi“, zjistíme, že můžeme vypěstovat odvahu, kreativitu i citlivost. Že můžeme vlastně vypěstovat, co budeme chtít!

Díky Andree a jejímu Profilu podle fontů>> jsem v sobě objevila úplně nové možnosti a i vy budete svědky toho, jak se bude postupně náš web měnit. Zaslouží si přece mít duši stejně tak, jako moje obrazy. 🙂