NAJDĚTE FONT, KTERÝ BUDE SOUČÁSTÍ VAŠÍ OSOBNOSTI. 

Porozumíte sami sobě a přitáhnete na své stránky spřízněné duše. 


PSYCHOLOGIE FONTŮ? Co je to za nesmysl? 

Vím, že fonty s námi mluví. A já jim rozumím. Připadám si jako Jiřík z pohádky O Zlatovlásce, když snědl kousek bílého hada a rozuměl řeči zvířat.
Vypráví mi o vašich radostech a obavách. Popisují co máte rádi a co nesnášíte. Jsou vaším zrcadlem. Nahlédnutí do tohoto zrcadla nemusí být příjemné, ale je pravdivé.
"Fontologie" je grafologie moderní doby. 

„Tím, že používáte špatný font, můžete na lidi působit nesprávným dojmem a to může mít vliv na rozhodnutí, která utvářejí vaši budoucnost.“

 Aric Sigman, psycholog

CO JE TO KONZULTACE PPF?
(Profil Podle Fontů)

Provedu vás světem fontů

Uvidíte sami jak je rozmanitý, a jaké máte možnosti výběru.

Najdeme ten "váš" font

Poznáte fonty, které respektují a vyjadřují vaši osobnost.

Získáte profil osobnosti

Unikátní profil osobnosti podle fontů, které se vám líbí.

NEVĚŘÍTE, ŽE FONTY MLUVÍ?

Já ano. Píšu o tom třeba tady:

Čaj o páté

Klíč k duši

Texty, kterým to sekne

PRVNÍ SLOVA, KTERÁ MI NAPSALI MÍ KLIENTI

po přečtení svého PROFILU PODLE FONTŮ.
Pro mne nejcennější zpětná vazba.


Tak právě mi spadla brada!!
Veronika Hanzlíkováwww.veronikahanzlikova.cz
Máš talent na to, uchopit člověka celistvě a ještě tam vnímat to něco, co možná druzí o sobě jen tuší nebo to mají zasunuté někde vzadu v podvědomí.
Linda Mahelováwww.lindamahelova.cz
TEDA! ...a schválně ti to píšu velkýma. protože mi úplně běhá mráz po zádech.
Petra Vymětalováwww.petravymetalova.cz
Ta zpráva je neskutečná!
Veronika Mašínováwww.veronikamasinova.cz

A když zprávu rozchodili: 

 


Andrea má talent uchopit člověka celistvě. Umí pojmenovat podstatu a mnohdy skryté poklady, které v sobě my lidé nosíme. Líbí se mi její dar vnímání, díky kterému je schopna velmi citlivou formou pojmenovat to, co o sobě dost možná ani netušíme. Moc se mi na společné práci líbila příjemná forma, jakou vás Andrea celým procesem provede. Když mi pak poslala výsledky, byla jsem více než překvapená, že je možné z písma tak přesně pojmenovat i velmi skryté nastavení člověka. Identifikovat skrze písmo to, co máme v sobě často zasunuté velmi hluboko a tím, že si své nastavení zpět uvědomíme, pozveme do svého života to, co nás může dál obohacovat a těšit. Děkuji za tuto krásnou, vlastně trochu kouzelnou zkušenost.
Linda Mahelová, bylinkářka a čarodějkaProvoněný den, www.lindamahelova.cz

O konzultaci napsali článek:

 

VERONIKA MAŠÍNOVÁ
PETRA VYMĚTALOVÁ
JANA CARDOVÁ
LUCIE KOUBEK

PRO KOHO NENÍ PPF VHODNÁ:

 • Znáte velmi dobře své písmo i sebe.
 • Nedůvěřujete cizím radám.
 • Je vám nepříjemné, když někdo pojmenuje věci, které skrýváte sami před sebou. 

 

KDY DO PPF JÍT?

 • Hledáte "svůj" font, který by vyjadřoval vaši osobnost.
 • Hledáte font, který osloví určitou cílovou skupinu (ebook, návody...).
 • Jste na cestě sebepoznání a potřebujete zrcadlo.

KONZULTACE "Profil Podle Fontů":

JAK PROBÍHÁ

 • Trvá cca hodinu.
 • Sejdeme se na Skype, nebo na telefonu.
 • Popovídáme si o fontech, já vám budu ukazovat různé rodiny a typy fontů, povedu vás jejich světem.
 • Podíváme se společně na fonty na vaší webové stránce, nebo blogu.

CO JE VÝSLEDKEM

 • Už hodina procházky světem fontů vás velmi obohatí. 
 • Budete znát různé rodiny fontů a vědět kdy je použít. 
 • Najdeme fonty, ve kterých se cítíte dobře a souzní s vaší osobností
 • Dostanete PPF (profil podle fontů), ve kterém najdete co vybrané fonty prozradily o vaší osobnosti. 

Váš web nebo blog získá na osobitosti.
Bude vyjadřovat vaši osobnost a přitahovat k vám lidi, které osloví. 

Další ohlasy k PPF:

Profil podle fontů byla skvělá zábava, ale zároveň a hlavně vnímám jeho ohromný praktický přínos. Díky Andree jsem si uvědomila, s jakými fonty je mi dobře, které příjemně ladí k mé nátuře a k mému tématu. A konečně mám nějaké záchytné body, které mi pomáhají vytušit, co se vlastně kdy hodí, a co ne. Napadlo vás někdy, že fonty mají v textu vlastně úplně stejnou funkci, jakou má v osobním kontaktu neverbální komunikace? Dřív jsem znala tak maximálně Calibri a Arial, a stejně jsem si s nimi nevěděla rady. Teď se nebojím trochu víc „rozšoupnout“, když si to situace žádá, ale zároveň vím, jak na to, abych se moc neurvala ze řetězu a pořád vše jako celek dávalo smysl. Úžasný přínos pro mě měla i samotná „psychologická zpráva“ – hodně jsem se v ní našla, a navíc jsem si naplno uvědomila i některé své silné stránky, které jsem doposud spíš tak nějak velmi matně tušila. Pokud vám záleží na tom, aby vaše texty působily harmonicky jako celek a aby zároveň ladily s vaší osobností a vysílaly o do světa jasnou zprávu o tom, co jste zač, profil podle fontů je jasná volba.
Lucie Koubek Jazykový konzultant a Líný copywriterwww.luciekoubek.cz, www.linycopywriter.cz
Když jsem si poprvé přečetla analýzu Andrey toho, jaká jsem podle písma, říkala jsem si: "Může se živit jako psycholožka." Tolik pravdy o tom, jaká jsem a také důležité vysvětlení, proč a jaké fonty na svém blogu používám, jsem snad ještě neviděla. Dokonce se ani neznáme osobně a přesto mi pomohla odhalit mnoho zajímavého o sobě. Její psychologii fontů doporučuji jako nástroj k sebepoznání, i jako možnost zlepšit prezentaci sebe nejen v online světě.
Veronika Hanzlíková, vědomá výživawww.veronikahanzlikova.cz
Psychologie fontů je taková víla kmotřička, která když zamává kouzelnou hůlkou, oblékne vaše texty do slušivých šatů, které padnou vám i vašemu webu. Najednou cítíte, že jste to vy, že z popelky se stala královna. Se svými texty oblečenými do vhodných šatů, do vašich šatů, dáváte světu najevo kdo jste. Pocházka po zahradě plné fontů, pro mě byla obrovsky sebeobjevnou. Andrea mi věnovala během hodiny a něco více, než jen porozumění fontům a zvolení těch, které „křičí“ mé jméno. Pomohla mi nahlédnout do mé duše a ujasnit si kdo jsem a kam kráčím. Psychologie fontů není jen vhodný typ fontu, je to dobrodružná cesta k autentičnosti.
Eva Pitnerováwww.evapitnerova.cz

Ach to písmo.
Článek od Renaty Pekařové, www.renatapekarova.cz

Fontologie. Nejdřív mi nešlo do hlavy co to vlastně je a zda je vůbec možné, aby mi někdo pomohl s výběrem typu písma pro texty ve virtuálních vodách. Po té co jsem se sama natrápila s výběrem ze široké nabídky, jsem si řekla, že to zkusím. Přístup Andrei Grigarové mne překvapil. Jemnou a velmi nenásilnou formou mi ukázala, jak o fontu písma přemýšlet, takže jsem se v hromadě nabídky najednou daleko lépe orientovala a netahala fonty jako králíky z klobouku. Tahle společná část byla velmi příjemně prožitým časem. Ovšem druhá část, která mi přišla po pár dnech mne doslova překvapila. Neuvěřitelné co dokázala Andrea vyčíst a co vše vyplulo na povrch. Inu písmo je písmo. Jakoby mne pozorovala dlouhou dobu, přestože jsme se spolu živě nepotkaly. Doporučené fonty mi pak padly jako kabát ušitý na míru, ve kterém je teplo a pohodlno a navíc je krásný. Výborné je, že výběr fontů je k různým typům textu, ale ladí dohromady.
Alena Naďováwww.carokviti.cz
Vybrat správný font bylo pro mě zoufalství – na jednu stranu jsem měla přesnou představu, co chci, na druhou stranu to nemohla najít. Andrea mi pomohla s obojím – pojmenovala mou představu a vtělila ji do několika tipů na konkrétní fonty – a přidala ještě něco navíc: mou charakteristiku sestavenou právě na základě toho, jaké fonty se mnou nejvíce souzní. Stejně jako vyjadřujeme svou osobnost tím, jaké šaty oblékáme, tak také vyjadřujeme, kdo jsme pomocí fontů, do nichž oblékneme svou prezentaci nebo web. Fonty jsou takovou neverbální komunikací našeho psaného světa. Nemůžete-li najít ten pravý font pro vás, neváhejte a kontaktujte Andreu – její milý, vstřícný, profesionální přístup společně s výsledným doporučením, jaké fonty použít, je prostě bomba!
Olga Plíčkováwww.olgaplickova.cz
Miluju slova a vnímám jejich obrovskou moc. Slovo dokáže ranit i léčit. Jen jsem tak nějak zapomněla, že nejen obsah je důležitý, ale také forma. Nechala jsem běhat svoje slova oblékaná jen tak halabala, nebo dokonce nahatá. Naštěstí jsem neodolala a nechala se Andrejkou pozvat do úžasného světa fontů. Teď už vím, že nejen slova, ale i fonty promlouvají. Andrejčina práce je celistvá a doslova bere dech. Co všechno dokáže z fontů vyčíst, sestavit celý profil osobnosti, je to k neuvěření a kouzelné zároveň. Moc děkuji Andrejce za skvělou přátelskou spolupráci. Díky ní teď konečně může obsah a forma všeho, co vypustím do světa, promlouvat jednotnou řečí. Těším se, až vyjde kniha, na kterou mi Andrejka navrhla font. Myslela jsem, že po konzultaci budu vědět, které písmo použít na svém webu. Konzultace mi ale přinesla mnohem víc. Podívala jsem se sama na sebe z nového úhlu pohledu, zamilovala jsem si hravý svět fontů a těším se, jaké objevy mě v této oblasti ještě čekají.
Lucie Vlachopolusováwww.lucievlachopolusova.cz

Ohlasy k auditu vizuální stránky textu:

Andrea je pro mě kouzelnice. Pomohla na mých stránkách vytvořit přesně to, co jsem si představovala. Harmonii, sladění barev, fontů, krásný celkový dojem. Spolupracovat s ní je opravdová radost. Vedla mě krok po kroku a výsledek se mi vždycky moc líbí. Děkuji.
Linda Mahelová, autorka projektu Provoněný denwww.lindamahelova.cz

ZAUJALO VÁS TÉMA A CHCETE VĚDĚT VÍC?

Napište mi na andrea@grigerova.cz, nebo sledujte novinky na mé FB stránce 
Psychologie Fontů